Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Vykurovacia sezóna sa už začala. Odvzdušnite si radiátory

kurenie.JPGAktuálna vykurovacia sezóna bola v Detve zahájená 23. septembra 2019 s postupným nábehom jednotlivých etáp, odovzdávacích staníc a odberných miest. Pre obyvateľov to znamená, že si musia skontrolovať vykurovací systém v byte či dome a odvzdušniť radiátory v bytoch na najvyšších poschodiach.

viac...


 

Plastové fľaše a plechovky budú zálohované

sep2.JPGPrávna norma počíta s výškou zálohy 12 centov za plastovú fľašu a 10 centov za plechovku. Zaviesť zálohovanie podľa novej legislatívy nebude povinné pre všetky obchody či prevádzky. Povinné bude iba pre tie s rozlohou väčšou ako 300 metrov štvorcových.

viac...


 

Hory a mesto Detva. Filmy budú premietať v kine aj na Kalamárke

HAM_DETVA.pngNultý ročník festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto Detva sa začína v stredu 25. septembra 2019 o 18.00 hod. v kine Marína v Kultúrnom centre A. Sládkoviča v Detve. Po otvorení nultého ročníka je naplánovaná prvá projekcia filmov (cca 130 min.). Vstupné na prvé festivalové premietanie je 3 eurá.

viac...


 

Dni mesta otvorí partizánska prehliadka

mazoretky.JPGPrvý októbrový víkend bude patriť Dňom mesta Detva. V sobotu 5. októbra ich o desiatej hodine dopoludnia otvoria oslavy 75. výročia partizánskej prehliadky v Detve.

viac...


 

Záhony pomáhajú utvárať správne postoje voči prírode

IMG_8026.JPGV Súkromnej spojenej škole na Pionierskej ulici v Detve pribudli mobilné záhony. Zakúpením a využívaním mobilných záhonov sa škola snaží o to, aby aj hendikepovaní žiaci mali možnosť overiť si naučené vedomosti v praxi.

viac...


 
Položky 26-30 z 325


Deutch version
English version
Úvodná stránka