Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Šachový turnaj FIDE OPEN CHESS DetvaVytlačiť

Turnaj otvoril primátor Detvy Ján Šufliarský.V priestoroch Hotela Detva sa 26. do 28. júla uskutočnil už 8. ročník medzinárodného šachového turnaja FIDE OPEN CHESS Detva.

Na turnaji, ktorý organizujú spoločne ŠK Podpoľanie a ŠK GARDE Detva štartovalo celkom 91 hráčov piatich šachových federácií. Popri slovenských a osemnástich domácich hráčoch sa predstavili aj hráči z Českej republiky, Bieloruska, Rumunska a Nemecka. Tradíciou sa už pomaly stáva primátor mesta Detva Ján Šufliarský, ktorý privítal účastníkov, zaželal im pekný športový zážitok a 8. ročník turnaja otvoril.

Na turnaji.Po troch dňoch a siedmich kolách si palmu víťazstva odniesol FM Karol Motúz z Dubnice nad Váhom. Druhý skončil Richard Kudla z Českej republiky pred Richardom Turčanom z Banskej Bystrice. Najlepším mládencom do osemnásť rokov sa stal Richard Turčan a najlepšou slečnou domáca Katka Bobrová. Chlapčenskú kategóriu do 14. rokov vyhral Kristián Rúček z Beluše a Jana Šošovičková skončila najlepšie medzi dievčatami. Z domácich hráčov sa najlepšie umiestnili František Hindický a Milan Demian, ktorý sa stal aj najlepším seniorom. Spomedzi žien sa najlepšie umiestnila Jekaterina Nikanová z Bieloruska.

Poďakovanie za bezproblémový priebeh turnaja patrí hlavnému rozhodcovi prof. Antonovi Geffertovi a všetkým čo sa podieľali na jeho organizácii.

Tento ročník turnaj podporili Slovenský šachový zväz, Krajský šachový zväz Banská Bystrica a najväčšou mierou mesto Detva.