Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Domov dôchodcov Detva usporiadal Deň obrázkovej tvorby Vytlačiť
 

Pestrofarebná výstava prác seniorov na stole

Možnosť dať použitým veciam druhú šancu a zapojiť pritom svoju fantáziu a kreativitu, sa podarilo prijímateľom sociálnych služieb z Domovov dôchodcov a domovov sociálnych služieb Hriňová, Hrochoť, Sebedín, z Domu pre seniorov Očová a z Domova dôchodcov Detva, ktorí sa 27. júna 2019 spolu stretli na akcii Deň obrázkovej tvorby, organizovanej detvianskym zariadením pre seniorov.

Počas slnečného júnového dopoludnia v Domove dôchodcov v Detve vznikali originálne práce s rôznou tematikou. Prijímatelia sociálnych služieb využívali techniku nepravého patchworku, čo je technika zdobenia polystyrénových predmetov a techniku tvorenia dekorácií z papierových roliek.

Spoločne dokázali, ako sa dá z bežných roliek a zo zvyškov látok končiacich väčšinou v kontajneri ako ďalší odpad, ktorý životnému prostrediu neprospieva, vyrobiť umenie a zároveň pohladiť svoje ekologické svedomie.

O kreatívny zážitok sa so zúčastnenými podelil aj prednosta Mestského úradu v Detve Štefan Slemenský. Všetci prítomní autori nových obrazov boli za svoje diela odmenení vecnými darmi a chutným obedom.

Text a foto: Ľubica Lepiešová


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka