Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Počas leta budeme stretávať viac policajtovVytlačiť
 

Policajná kontrola.Polícia pripravila na posledný školský deň zvýšené bezpečnostné opatrenia. V piatok 28. júna bude na bezpečnosť detí v okolí školských zariadení dohliadať viac policajtov. „V tejto súvislosti apelujeme na vodičov, aby zvýšili pozornosť na miestach, kde je možné predpokladať pohyb detí a jazdili mimoriadne opatrne,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Zvýšené bezpečnostné opatrenia budú nielen v posledný školský deň ale aj počas celého leta. Každý rok práve počas letnej turistickej sezóny je na cestách zaznamenávaná zvýšená intenzita cestnej premávky. S tým úzko súvisí vznik kolíznych situácií v premávke, ktoré následne vyúsťujú do vzniku dopravných nehôd. „S cieľom znižovať nehodovosť a ochrániť čo najviac životov, polícia pripravila opatrenia počas letnej turistickej sezóny,“ doplnila Faltániová.

Na koncertoch a festivaloch

Viac policajtov stretneme najmä na kultúrno-spoločenských podujatiach ako sú festivaly, koncerty, ale aj v okolí kúpalísk, letovísk, priechodov pre chodcov, zastávok hromadnej dopravy, železničných staníc, detských ihrísk, parkov i ďalších miest so zvýšeným pohybom osôb.

Policajti budú aktívne spolupracovať so štátnymi orgánmi, obcami, právnickými osobami a fyzickými osobami, ktorých činnosť súvisí s bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky (Vojenská polícia, okresné úrady, mestské a obecné polície, Slovenský Červený kríž, Úrad verejného zdravotníctva, poisťovne, autoškoly a podobne.).

Mládež aj seniori

V rámci preventívno-výchovných aktivít policajti navštívia deti a mládež v detských táboroch, ale aj seniorov v kluboch. Objavia sa tiež na motocyklových zrazoch, dohliadnu aj na dodržiavanie správneho prechádzania cez železničné priecestia a podobne.

„Od 8. do 12. júla  budú policajti spolu s pracovníkmi Slovenského Červeného kríža nielen zisťovať vedomosti vodičov z poskytovania prvej pomoci, ale budú ich v tejto oblasti aj vzdelávať,“ skonkretizovala policajná hovorkyňa.

V záujme ochrany života, zdravia osôb a majetku, s cieľom znížiť počet dopravných nehôd a jej následkov, polícia pripravila na prázdniny sedem celoslovenských dopravných akcií.

Text a foto: Milan Suja


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka