Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Jednota dôchodcov na Slovensku zorganizovala v Detve športové hryVytlačiť
 

MestoDetva.png

Tak, ako po minulé roky, i dňa 25. apríla 2019 sa na futbalovom štadióne v Detve konali Športové hry seniorov, členov Základnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku (JDS) v Detve.

Podujatia sa zúčastnilo 68 osôb, z toho bolo 54 súťažiacich. V súlade s propozíciami krajských ako aj celoslovenských súťaží sa pretekalo v troch vekových kategóriách mužov a žien, v šiestich disciplínach u mužov a v piatich disciplínach u žien.

Súťažné disciplíny pre obidve skupiny boli nasledovné: hod granátom na diaľku a cieľ, beh  na 50m – ženy, 60 a 200m muži, vrh guľou muži a kop lopty do brány - u mužov cez prekážku – jedna kategória.

Pod dohľadom hlavného rozhodcu Ladislava Goliana a pomocných rozhodcov sa všetci súťažiaci snažili o čo najlepšie výkony, niekedy hraničiace aj s ich silami. Pri záverečnom hodnotení sa brali do úvahy umiestnenia v jednotlivých disciplínach bez ohľadu na vek.

Podľa týchto kritérií sa najlepšie umiestnili v kategórii mužov Jozef Sekereš, Ján Baláž,  Ján Melicher. V kategórii žien Eva Ďuricová, Anna Vrťová, Oľga Barkáčová.

Blahoželanie za športové výkony patrí nielen víťazom ale všetkým športujúcim, ktorí dokázali prekonať sami seba a postaviť sa na štartovacie čiary. Na základe výsledkov

v jednotlivých disciplínach sa môžu členovia zúčastniť okresných športových hier, ktoré sa v tomto roku konajú v Korytárkach pod garanciou Základnej organizácie JDS Korytárky a Okresného výboru JDS Detva.

Za dobrý priebeh športových hier sa organizátori chcú poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na ich priebehu, sponzorom za drobné darčeky, firme za výborný guláš, výboru Základnej organizácie JDS Detva ako aj mestu Detva.

MestoDetva.pngPodujatie bolo spolufinancované z rozpočtu mesta Detva.

Text: Soňa Strelcová


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka