Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Karate klub Detva mal vynikajúci záver sezóny Vytlačiť

Detva, 5. jún 2019

Zodpovedná príprava a vytrvalosť zverencov trénera Dušana Slobodu sa odzrkadlila na ich vynikajúcich výsledkoch v závere sezóny.

13. apríla 2019 sa karatisti Karate klubu Detva predstavili na súťaži Slovenský pohár detí a žiakov - 3. kolo a majstrovstvá Slovenska v kumite družstiev desať až jedenásť ročných.

V konkurencii pretekárov z päťdesiatich klubov sa vo svojich kategóriách v športovom zápase kumite presadili Ema Hulinová, ktorá obsadila prvé miesto, Juraj Matyáš Krahulec a Natália Krnáčová, ktorí získali strieborné medaily a Lucia Polakovičová, ktorá si vybojovala bronzovú medailu. Natália Krnáčová a Lucia Polakovičková okrem medailí z kumite priniesli domov aj zlaté medaily z disciplíny agility. Lukáš Chamula a Martin Chovanec napriek výbornému výkonu v silnej konkurencii skončili na piatom mieste.

V celkovom hodnotení po troch kolách Slovenského pohára detí a žiakov sa Lucia Polakovičová umiestnila na prvom mieste v kategórii agility dievčatá deväťročné, rovnako Natália Krnáčová sa v kategórii agility dievčatá desaťročné umiestnila na prvom mieste a zároveň skončila druhá v kategórii kumite staršie žiačky desať až jedenásť rokov do 30kg pokročilé, v kategórii Kumite starší, žiaci desať až jedenásť rokov do 30kg začiatočníci, získal bronzovú priečku Juraj Matyáš Krahulec a Ema Hulinová obsadila v kategórii kumite mladšie žiačky osem až deväť rokov do 32kg začiatočníčky vynikajúce prvé miesto.

Svoju formu predviedli pretekári aj na 15. ročníku otvorených majstrovstiev Slovenska shito ryu karate, ktorý sa konal 20. apríla 2019 v Dunajskej Strede.

Vo svojich kategóriách získali zlatú medailu Andrej Kmeť, Natália Krnáčová a Lucia Polakovičová, striebornú medailu Ema Hulinová a Jakub Mesároš a bronzovú medailu Martin Chovanec, Daniel Chovanec, Filip Mališ, Aurel Šalko a Tatiana Ľuptáková. Všetci si zároveň vybojovali miestenku medzinárodnú súťaž, ktorá sa bude konať v rumunskom Arade.

Vo vynikajúcich výsledkoch pokračovali karatisti aj na Grand prix Žilina 27. apríla 2019.

So ziskom jedenásť medailí sa v konkurencii päťdesiatich klubov umiestnili v kategórii kumite na vynikajúcom treťom mieste.

Za svoj výkon si Ema Hulinová, Lukáš Chamula, Andrej Kmeť, Natália Krnáčová, Martin Mašlej a Lucia Polakovičová právom zaslúžili zlaté medaily. Z tých strieborných sa tešili Martin Chovanec, Daniel Chovanec, Patrik Peknušiak, Aurel Šalko a Adam Širgel.

11. mája 2019 sa v Aréne Poprad konali Majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov 2019.

Aj v konkurencii najlepších karate klubov pretekári Karate klubu Detva opäť potvrdili vynikajúcu formu a so ziskom dvoch zlatých, dvoch strieborných a jednej bronzovej medaily sa v celkovom hodnotení kategórie kumite umiestnili na vynikajúcom piatom mieste. Majsterkami Slovenskej republiky sa vo svojich kategóriách stali Natália Krnáčová a Ema Hulinová, strieborní skončili Martin Chovanec a Lucia Polakovičová a krásne tretie miesto obsadil Aurel Šalko.

Karate klub Detva praje všetkým svojim pretekárom veľa úspechov aj v nasledujúcej sezóne.

MestoDetva.pngČinnosť Karate klubu Detva je spolufinancovaná z rozpočtu mesta Detva.

Text: Lenka Hriňová