Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Za Detvu bežal v historickom Salzburgu Vytlačiť

Palác Mirabell v Salzburgu je v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

V nedeľu 19. mája 2019 sa konal v Salzburgu, v Mózartovom meste, ako ho s hrdosťou volajú Rakúšania, 16. ročník maratónskeho bežeckého podujatia. Mesto Detva na ňom reprezentoval Jozef Sekereš.

Mesto Salzburg leží na úpätí Salzburských Álp a má približne 148 tisíc obyvateľov.

Je známe predovšetkým jedinečným historickým centrom a pamiatkami zo 17. a 18. storočia. A práve cez toto historické centrum popri mnohých pamiatkach viedla aj maratónska trať. Uvedeného športového podujatia sa zúčastnilo približne 8200 bežcov zo 60 krajín sveta.

Počasie bolo slnečné, až príliš teplo, čo značne vyčerpávalo sily bežcov. Jediné, čo na maratóne chýbalo, bola pre bežcov potrebná soľ na občerstvovacích zastávkach. Bol to vtipný paradox, nakoľko práve soľ má mesto vo svojom mene.

Počas maratónskeho behu najviac upútaval nádherný pohľad na zasnežené Alpy. Veľký emocionálny dojem vytvárala časť trate, ktorá viedla cez nádvorie zámku Hellbrunn, kde sa bežalo po oranžovom koberci.

Jozef Sekereš zabehol tento maratón za čas 4, 22 hodiny a vo svojej kategórii sa umiestnil na 14 mieste.

MestoDetva.pngProjekt bol spolu financovaný z rozpočtu mesta Detva.

Text: Jozef Sekereš, Zuzana Vrťová