Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Nedokončený vnútroblok ľudia, napriek zákazom, využívajú. Aj ako smetiskoVytlačiť
 

Staré dvere v novom altánkuStavebné práce na revitalizácii vnútrobloku na Ulici A. Hlinku v Detve sú takmer hotové. Nový priestor láka deti i mládež, obsadzujú ho hneď, ako ho opustia stavbári. A niekedy ani nečakajú na ich odchod. Upozornenia nefungujú, ľudia ich odstraňujú, rovnako ako pásky zakazujúce vstup na stavenisko.

„Priestor bude prístupný pre verejnosť po ukončení všetkých stavebných prác a následnej kolaudácii stavby,“ zdôraznila Anna Golianová, vedúca oddelenia rozvoja mesta Detva. Stavbári majú na ich ukončenie čas do konca júna, následne by sa mali skolaudovať.

Ďalší problém, nad ktorým ostáva rozum stáť je, že niekto už teraz využil altánok vo vnútrobloku na „odloženie“ starých dverí. Prečo si altánok pomýlil so smetiskom, nevie nikto.

Rovnako je nepochopiteľné konanie ďalšieho človeka, ktorý zo staveniska ukradol informačnú tabuľu. Keby išlo o kovovú tabuľu, vysvetlenie by sme našli, no táto bola celá z plastu.

„Zlodej ju zobral 8. mája,“ doplnila Anna Golianová. Okolnosti krádeže sú dobre známe preto, lebo zlodeja zachytila okolo pol siedmej ráno jedna z kamier, ktoré priestor monitorujú. Kamery sú napojené na políciu, a preto je dosť dobre možné, že dlhoprstý občan bude mať pre plastovú tabuľu v hodnote 200 eur problémy. Vyhnúť sa im môže, keď nebude čakať na príchod mestských policajtov a tabuľu čo najskôr vráti na miesto.

Text: Milan Suja

Foto: Jozef Krnáč


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka