Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Príďte osláviť 15. výročie vstupu do Európskej únie Vytlačiť
 

Nápis 20. máj 2019 - Electric Flash - Miestni umelci - Interaktívne súťaže a ceny

Doma v EÚ - Európska roadshow - 20. mája 2019 v Detve

Tento rok oslávi Slovensko 15. výročie svojho vstupu do Európskej únie. Pri tejto príležitosti Zastúpenie Európskej komisie spolu s partnermi pripravilo podujatie Doma v EÚ, ktoré sa uskutoční vo vybraných mestách po celom Slovensku. Verejnosť sa môže tešiť na skvelú atmosféru a atraktívny kultúrny program pre všetky vekové kategórie.

Na námestí pred Domom kultúry A. Sládkoviča v Detve vystúpi v rámci podujatia Doma v EÚ skupina Electric Flash, ale to nie je všetko. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú umelecké súbory Detský folklórny súbor Detvanček, Detský folklórny súbor Podpoľanček a Detský folklórny súbor Ratolesť. V rámci sprievodného programu si návštevníci môžu overiť svoje vedomosti o Európskej únii v kvízoch, zmerať si sily v súťažiach a zapojiť sa do kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ a Európskym kultúrnym dedičstvom.

V stánku Zastúpenia Európskej komisie sa 20. mája 2019 návštevníci dozvedia všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré EÚ ponúka. Nebudú chýbať ani informácie o dobrovoľníctve a Európskom zbore solidarity, ale aj o ďalších možnostiach, ktoré nielen vysokoškolákom ponúka program ERASMUS+.

Celodenný program vyvrcholí spoločnou diskusiou s vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislavom Mikom, írskou veľvyslankyňou Hildou Ó Riain, šéfom Spoločného Výskumného centra Európskej Komisie a zástupcom primátora mesta. Samozrejme bude priestor aj pre otázky verejnosti. Diskusia sa uskutoční v Kaviarni Rudhan na Jesenského ulici od 18:00 do 19:00.

Organizátorom podujatia Doma v EÚ v Bratislave je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Partnermi podujatia sú Európsky parlament - Informačná kancelária na Slovensku a mesto Detva.

Program podujatia

Text: Ingrid Ludviková

 


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka