Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Detvianski seniori dostali informácie, ako sa nestať obeťami trestných činovVytlačiť
 

Náčelník Mestskej polície v Detve Jaroslav Dominik a seniori počas prednášky

Prednáška pre seniorov sa konala dňa 11. apríla 2019 v priestoroch Denného centra na Partizánskej ulici v Detve.

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky v rámci realizácie Národného projektu s názvom  Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete uskutočnilo besedu Ako sa nestať obeťou trestného činu.

Starší obyvatelia sú veľmi zraniteľní a ľahko uveria podvodníkom. Páchatelia rôznej trestnej činnosti sa neustále snažia vymýšľať nové formy, ktorými chcú okradnúť alebo podviesť nič netušiacich ľudí.

Preto je dôležité byť šikovnejší a minimálne o krok pred nimi, aby sa dalo včas a účinne vyhnúť nepríjemným situáciám. Zamestnankyňa ministerstva vnútra Veronika Buvalová Poláková a náčelník Mestskej polície mesta Detva Jaroslav Dominik oboznámili seniorov o konkrétnych prípadoch, podvodoch a trestnej činnosti, ktorá je na nich páchaná.

Prítomní boli poučení o najvhodnejších spôsoboch ochrany. Súčasťou besedy bola vizuálna videoprojekcia s krátkymi filmami na danú tému, ktorá seniorov zaujala. V diskusii zúčastnení sprostredkovali svoje poznatky a skúsenosti na danú tému. Na záver besedy prítomní získali niekoľko rád, odporúčaní a tipov, ako predísť a nestať sa obeťou trestných činov. Počas besedy bola poskytnutá informácia pre seniorov o zriadenom kontaktnom bode v Banskej Bystrici, kde pracovníci konzultujú a poskytujú bezplatne pomoc obetiam trestných činov.

Text a foto: Jana Jedličková

 


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka