Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Navštívili Európsku komisiu aj plenárne zasadnutie Európskeho parlamentuVytlačiť
 

Budova - sídlo Európskej komisie

Foto: Sídlo Európskej komisie

V dňoch 3. a 4. apríla 2019 navštívili Pavel Golian a Martin Strelec, reprezentanti aktívnych seniorov Detvy, Európsku komisiu a zasadnutie Európskeho parlamentu.

Do Bruselu prišli na pozvanie Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Dvaja Detvania boli súčasťou 25 člennej skupiny zo Slovenska. Cieľom návštevy bolo šíriť povedomie o členstve v únii a o účasti na voľbách do Európskeho parlamentu.

Pavel Golian, Andrej Krchňavý, Martin Strelec

Foto: Pavel Golian, člen Zastúpenia Európskej komisie Andrej Krchňavý a Martin Strelec.

Skupina zo Slovenska sa v priestoroch Európskej komisie zúčastnila na niekoľkých prednáškach. Priblížili im úlohy Európskej komisie ako výkonného orgánu Európskej únie. Zamýšľali sa nad výzvami a príležitosťami pre životné prostredie, o budúcnosti Európy a európskych voľbách, o politike rozširovania Európskej únie. Návšteva v nasledujúci deň pokračovala v plenárnej sále Európskeho parlamentu, ktorý tam práve zasadal.

Predstavitelia slovenského Zastúpenia Európskej komisie navštívia Detvu dňa 20. mája 2019. Na podujatie spojené s prezentovaním Európskej únie a kultúrnym programom, od 15.00 h. pred Domom kultúry A. Sládkoviča, je pozvaná široká verejnosť.

Zapadajúce slnko a víťazný oblúk v Bruselskom parku

Foto: Popod víťazný oblúk v Bruselskom parku prechádza viacprúdová cesta.

Text: Zuzana Vrťová
Foto: Pavel Golian


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka