Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Jazda v opitosti nad jedno promile je trestným činomVytlačiť
 

Počas sviatkov polícia očakáva na cestách zvýšený počet áut.Detva 19. apríla 2019 - 

Veľkonočné sviatky nie sú iba o kúpačoch a šibačoch. Sú aj o jedle, pití a cestovaní. Polícia očakáva na cestách zvýšený počet áut, a preto prijíma v Banskobystrickom kraji opatrenia smerujúce k bezpečnosti na našich cestách.

„Zameriame sa prevažne na usmerňovanie premávky na hlavných cestných ťahoch, zvýšime dohľad aj na nehodových miestach, rizikovejších úsekoch a tiež tam, kde očakávame zvýšenie intenzity v cestnej premávke najviac,“ informuje krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Pozornosť polície bude venovaná najmä vodičom motorových vozidiel, ich disciplíne a ohľaduplnosti na cestách, ale bez povšimnutia nezostane ani správanie sa chodcov, cyklistov či motocyklistov. Kontrolu bude polícia smerovať k dodržiavaniu najvyššej povolenej rýchlosti, a tiež k dodržiavaniu ďalších dôležitých pravidiel cestnej premávky. „Prioritou zvýšeného dohľadu na cestách nášho kraja bude v čo najväčšej miere eliminovať jazdu pod vplyvom alkoholu,“ dodáva policajná hovorkyňa a pripomína, že jazda v opitosti nad jedno promile je trestným činom. Takéto prípady budú policajti riešiť nekompromisne, pretože vodiči pod vplyvom alkoholu v žiadnom prípade nepatria na cesty.

Text: Milan Suja

Foto: Polícia


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka