Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Začína sa jarné upratovanie. Ako na to? Vytlačiť
 

Ilustračný obrázok, púpava v pozadí bytové domy

Dňa 29. marca 2019 začína v Detve jarné upratovanie, ktoré zabezpečujú Technické služby, Detva s.r.o. formou veľkoobjemových kontajnerov v jednotlivých lokalitách.

Harmonogram rozmiestnenia kontajnerov je zverejnený na internetovej stránke Technických služieb www.tsdetva.sk. Pri tejto príležitosti chcú Technické služby Detva požiadať občanov, aby konáre zo stromov nedávali do veľkoobjemových kontajnerov.

Konáre môžu obyvatelia odviesť na pripravené dočasné miesto zberu, ktoré je pri ceste do Studienca na ľavej strane. Miesto je monitorované kamerovým systémom.

Technické služby ďalej úctivo žiadajú občanov, aby do veľkoobjemových kontajnerov nedávali ani elektroodpad ako sú napríklad práčky, televízory, chladničky a tak ďalej. Tento odpad môžu kedykoľvek priviezť na zberný dvor Technických služieb, Detva s.r.o.

Veľkoobjemové kontajnery sú určené len na komunálny odpad a je zakázané do nich vhadzovať odpad, ktorý je možné recyklovať, ako aj drobný stavebný odpad.

Ďalej pracovníci Technických služieb žiadajú občanov o udržiavanie poriadku na jednotlivých stanovištiach. Ak je kontajner plný, treba počkať kým sa vyvezie a až potom doňho vhadzovať ďalší odpad. Na každom stanovišti budú vykonané tri výsypy kontajnera.

„Ďakujeme za pochopenie. Spoločne urobíme toto mesto čistejším!“

Text: Jozef Malatinec, Zuzana Vrťová
Foto: ilustračné, Zuzana Vrťová


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka