Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Revitalizácia na ulici A. Hlinku oživí verejné priestranstvá Vytlačiť
 

Pohľad na rozostavané detské ihrisko na A. Hlinku

Detva, 28. marec 2019

Počas jarných týždňov pokračuje realizácia projektu Revitalizácia vnútrobloku na ulici Andreja Hlinku, Detva.

Tieto verejné priestranstvá medzi bytovými domami chce mesto Detva oživiť novými prvkami ako sú ihriská pre deti, nové spevnené plochy zo zámkovej dlažby, nové trávniky aj na miestach, kde boli staré spevnené plochy, kvetinové záhony, lavičky a chodníky pre korčuliarov, altánok s pergolou. Na revitalizovanom verejnom priestranstve pribudne malá fontánka s pitnou vodou, ktorá tu predtým nebola.

Práce s bágrom a robotníci vo vnútrobloku

Trávniky budú doplnené novými nízkymi drevinami ako hortenzia stromčekovitá, popínavým paviničom a hodnotnými stromami ako ambrovník styraxový či laliovník tulipánokvetý.

Na ihrisku pre dvoj až päťročné deti budú osadené duny, preliezky a hojdačka. Na ihrisku pred deti vo veku od päť do dvanásť rokov bude lezecká stena, preliezková zostava a balansovacie kolíky. Nárazová plocha na oboch ihriskách bude z gumeného liateho povrchu. Na cvičenie s vlastnou váhou je určené workautové ihrisko. Deti na revitalizovanom verejnom priestranstve nájdu aj kolotoče a hojdačky.

Preliezka vo výstavbe na verejnom priestranstve

Súčasťou revitalizácie je aj rekonštrukcia schodiska a vybudovanie spevnenej plochy pre smetné koše, zastrešené budú trapézovým plechom a oplotené drevoplastovými doskami.

Bytové domy a práce na verejných priestranstvách

Realizácia projektu by mala byť ukončená do júla 2019, zhotoviteľom prác je víťaz verejného obstarávania Strabag s. r. o. z Bratislavy. Na financovanie tohto projektu mesto Detva získalo dotáciu z fondov Európskej únie vo výške 468 528 eur, ďalšie náklady budú hradené z rozpočtu mesta Detva.

Text a foto: Zuzana Vrťová


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka