Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

V Detve zasadala Koordinačná rada Biosférickej rezervácie PoľanaVytlačiť
 

Vladimíra Fabriciusová, Jozef Krnáč, Ján Šufliarský za predsedníckym stolom

Koordinačná rada Biosférickej rezervácie Poľana na zasadaní 21. marca 2019 v Detve plánovala strategické postupy a aktivity na rozvoj územia Podpoľania v nasledujúcom období.

Zasadanie koordinačnej rady viedol jej predseda, Jozef Krnáč, ktorý zhodnotil činnosť Koordinačnej rady Biosférickej rezervácie Poľana a jej prínos pre Podpoľanie v roku 2018.

Primátor víta hostí, členov koordinačnej rady

Členov rady v konferenčnej miestnosti Domu kultúry A. Sládkoviča privítal primátor Ján Šufliarský a informoval ich o aktuálnych projektoch a rozvojových prioritách mesta Detva.

Premietacie plátno a za stolmi členovia rady, primátor sa prihovára

Predsedníčka Slovenského výboru celosvetového programu Človek a biosféra, riaditeľka Správy Chránenej krajinnej oblasti Poľana Vladimíra Fabriciusová priblížila dianie v Slovenskej komisii pre UNESCO. Sem patria aj biosférické rezervácie. Vladimíra Fabriciusová zhodnotila spoluprácu a prínos minuloročného Dňa otvorených dverí Poľana. Potom prítomným predniesla niektoré organizačné a programové návrhy.

Skúsenosti z biosférických rezervácií v Nemecku priblížila Lucia Miňová, pracovníčka na Správe Chránenej krajinnej oblasti - Biosférickej rezervácie Poľana vo Zvolene. Informácie o implementácii programu Leader na Podpoľaní podala riaditeľka a projektová manažérka miestnej akčnej skupiny Podpoľanie Viera Trokšiar Bystrianska.

Za stolom členovia koordinačnej rady

S návrhmi a podnetmi počas rokovania vystúpili aj podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja Roman Malatinec, starosta Kriváňa Imrich Paľko, Martin Malatinec činný v súkromnom sektore na Podpoľaní, zástupcovia Štátnej ochrany prírody a Lesov Slovenskej republiky.

Koordinačná rada sa okrem iného zaoberala vypracovaním kalendára nosných podujatí na Podpoľaní, tiež marketingom aktivít a samotnej Biosférickej rezervácie Poľana.

Text a foto: Zuzana Vrťová

 

 


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka