Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

V Dennom centre sa páralo už po tretíkrátVytlačiť
 

Na obruse na tanieri pampúšky a buchty

V utorok 29. januára 2019 bolo v Dennom centre na Partizánskej ulici v Detve veselo. Členky klubu dôchodcov č. 1 zorganizovali na tento deň už po tretíkrát páračky.

Stretli sa, aby si pripomenuli zvyky a tradície starých mám, ktoré boli každodennou súčasťou dedinského života počas dlhých zimných večerov. Opäť to boli páračky so všetkým, čo k tomu patrí. Pozvaní boli aj členovia ostatných klubov dôchodcov v meste. Bolo to stretnutie vo fašiangovom duchu, preto sa organizátorky snažili pripraviť radostnú atmosféru s hudbou, piesňami a pohostením.

Svojou prítomnosťou ich potešil aj pán primátor Ján Šufliarský, ktorý im poprial všetko dobré do nového roku a na vlastné oči sa presvedčil, že páranie peria za spevu, rozprávania príhod a spomienok išlo zúčastneným od ruky. Vyskúšať si to prišli aj pracovníčky Podpolianskeho múzea v Detve.

Pre organizátorov podujatia bola odmenou dobrá nálada a skutočnosť, že o piesne a veselosť na páračkách nebola núdza. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa na tomto podujatí zúčastnili, a tak prispeli aj k vytváraniu dobrých medziľudských vzťahov medzi jednotlivými klubmi v meste.


Text: Sidónia Domová
Foto: Jana Jedličková


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka