Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Automatický externý defibrilátor nájdete v prípade potreby na Základnej škole J. J. ThurzuVytlačiť
 

Pohľad do triedy počas zdravotníckej prednášky, na zemi macíkovia

Základná škola J. J. Thurzu v Detve dňa 14. novembra 2018 získala automatický externý defibrilátor, čo je zariadenie, ktoré pomáha pri poskytovaní prvej pomoci tým, že pomocou elektrického výboja obnoví správny srdcový rytmus.

V rámci otváracej doby školy je prístupný aj širokej verejnosti mesta Detva v čase od 6.00 hod. do 17.00 hod. Prístroj je umiestnený v hlavnom vestibule školy oproti školskej jedálni.

Automatický externý defibrilátor

Záchrana života, prevencia pred úrazmi a bezpečnosť na cestách je čím ďalej aktuálnejšia téma. Nikomu by nemala byť ľahostajná, preto sa tento rok žiaci z 3.A triedy Základnej školy J. J. Thurzu v Detve zapojili do projektu Záchrana som ja! Vyhlasovateľom projektu je Nadácia Allianz a Falck-nezisková organizácia. Cieľom bolo vytvoriť projekt o pomoci a bezpečnosti na cestách, a samozrejme, zaujať ním odbornú porotu.

Grafika prvej pomoci a aplikovania defibrilátora

Žiaci 3.A pod vedením pani učiteľky Karin Hanesovej vytvorili projekt - lekárničku plnú príbehov, obrázkov a  komiksov. Veľa detskej šikovnosti spôsobilo, že ich projekt zaujal a zaradil sa medzi päťdesiat výherných projektov. Škola získala neoceniteľného pomocníka, automatický externý defibrilátor (AED) prístroj a spolužiaci z prvého stupňa získali zážitkový kurz prvej pomoci. Žiaci 3.A získali okrem úžasného pocitu aj bonusovú výhru v podobe školského výletu.

Text: Karin Hanesová
Foto: Eva Kuráková


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka