Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Detva mala zástupcu na významnom medzinárodnom maratóne v Košiciach Vytlačiť
 

Dňa 7. októbra 2018 sa konal v Košiciach už 95. ročník Medzinárodného maratónu mieru. Je to najstarší maratón v Európe a tretí najstarší vo svete. Aj tento rok sa ho celkove zúčastnilo vyše 13 000 bežcov. Mesto Detva reprezentoval na tomto maratóne Jozef Sekereš z Detvy.

Jozef Sekereš na medzinárodnom maratóne v Košiciach. Ak je atletika kráľovná športu, tak maratón má v jej kráľovstve špecifickú pozíciu, neporovnateľnú s inými disciplínami. Na štart láka tisícky vytrvalostných bežcov a cesty po ktorých bežia, lemujú desaťtisíce nadšených úžasne povzbudzujúcich ľudí.

Všade, kde sa bežia maratóny, je to obrovská udalosť a košický Medzinárodný maratón patrí v tejto medzinárodnej spoločnosti k najrenomovanejším.

Po uliciach Košíc sa na maratónsku trať, ktorá  meria 42km a 195m vydávajú tisícky ľudí, medzi nimi aj mnohí špičkoví vytrvalci z rôznych kútov sveta.

Pre bežca z Detvy, Jozefa Sekereša, bol toto už tretí košický a celkove piaty odbehnutý maratón. Vo svojej kategórii nad 60 rokov skončil na 40. mieste s časom 4 hod. a 24 minút.

Text: Jozef Sekereš, Zuzana Vrťová
Foto: osobný archív Jozefa Sekereša


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka